W związku z wysokim ryzykiem zarażenia forma nabożeństw uległa zmianie. Na głównej sali ograniczyliśmy ilość miejsc trzykrotnie, aby każdy mógł zachować bezpieczną odległość. W celu umożliwienia bezpiecznego uczestnictwa w nabożeństwach większej liczbie osób, przenieśliśmy część miejsc do górnej sali, gdzie będzie transmitowany na żywo dźwięk i obraz z dołu.

Osoby, które zdecydują się z powodu ryzyka zostać w domu zachęcamy do uczestnictwa w transmisjach online organizowanych przez inne zbory. Listę polecanych przez nas transmisji umieściliśmy w poście: Zostań w domu | Niedziela.

Życzymy zdrowia i pokoju w sercu, ponieważ Bóg jest pokojem!Powoli wracamy do organizacji nabożeństw niedzielnych i czwartkowych! Ponieważ, z powodu zagrożenia nie możemy spotkać się jeszcze w pełnym gronie, wprowadzamy kilka zmian:

  1. Prosimy o informowanie nas o chęci przybycia SMS’owo na numer pastora!
  2. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i stosowania się do innych zaleceń!

Bardzo ważny jest SMS od Was! Wystarczy, że napiszesz ile osób planuje przyjść z Tobą i przedstawisz się. Potrzebujemy Waszych zgłoszeń, ponieważ nie chcemy, by ktokolwiek z Was trafił na zamknięte drzwi lub nie mógł mimo potrzeby uczestniczyć w spotkaniach.

Mimo to, z troski o Was, osoby z grupy podwyższonego ryzyka zachęcamy do pozostania w domach! Modlimy się o Was, o nasze miasto, o kraj i o całą sytuację!

SMS’y prosimy wysyłać na numer:

tel. 728 378 459
Pst Alfred Rokitnicki

Wierzymy w Boga, który jest ponad odległością, i którego moc i miłość nie ma granic![INFORMACJA NIEAKTUALNA]

Zgodnie z rozporządzeniem Rządu RP z dnia 24.03.20 i jego aktualizacjami, wszystkie spotkania w kościele zostają odwołane, za wyjątkiem spotkań modlitewnych, na których będzie mogło przebywać maksymalnie 5 osób. Sytuacja obowiązuje do odwołania.

Służba medialna czuwa nad możliwościami kontaktu online dla nas, dlatego zachęcamy do śledzenia strony i naszych socialmediów. Mimo, że na odległość też jesteśmy Kościołem, to jednak tęsknimy już za wspólnym uwielbieniem i spotkaniami. Razem przejdziemy ten okres!

Nasz Bóg jest Bogiem przełomów, On zapewnia wyjście z każdej sytuacji. (2 Sam 5 rozdział)[INFORMACJA NIEAKTUALNA]

Decyzją pastora do odwołania, niedzielne nabożeństwa prowadzone będą dla chętnych w ograniczonej liczebnie formie w dwóch turach dla zmniejszenia zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa. Nabożeństwa odbywać się będą od 10:00 oraz 13:00 i będzie mogło przebywać na nich co najwyżej 50 osób.

Mimo to zachęcamy was do pozostania w domach, szczególnie jeżeli znajdujecie się w gronie ryzyka lub możecie roznosić wirusa. Ze względu na okoliczności, chcielibyśmy w jedności zgromadzać się także na transmisjach on-line. Wierzymy, że jest to okres, który może stworzyć nowy wymiar jedność w obrębie Kościoła w całej Polsce, ponieważ potrafimy być razem nawet pomimo odległości!

Cytując pst Arkadiusza Krzywodajcia, piszącego w temacie nabożeństw online zeszłej niedzieli: “W tych dniach padł ostateczny mit o tym, że jesteśmy narodem niezorganizowanym.”

#zarazamypokojem
#zostanwpokoju[INFORMACJE NIEAKTUALNE]

Decyzją Pastora, nabożeństwa i spotkania modlitewne w tygodniu odbywają się bez zmian, przez cały ten czas, jako zbór będziemy wsparciem w modlitwie i we wspólnocie. Zgodnie z rozporządzeniem Rządu na spotkaniach przebywać będzie mogło co najwyżej pięćdziesiąt osób.

Wczorajszy dzień (pierwsza niedziela z decyzją o odwołanych nabożeństwach niedzielnych) dowiódł w całej Polsce, że potrafimy być jednością i być wspólnie, jako Kościół, także na odległość. Niezależnie od decyzji o uczestnictwie w spotkaniach, jesteśmy jednym Kościołem, w jedności i niech ten okres będzie momentem naszego wspólnego zwycięstwa!

Ponadto, szczególnie osoby starsze, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, ale też szczególnie dobrej, pogodnej i rozważnej myśli!

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz wsparcia, zachęcamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu Pastora lub przez nasze socialmedia (facebook, instagram).

Wszystkie najnowsze informacje dotyczące stanu epidemicznego dostępne są w zakładce /komunikaty.


Zostań w domu | Niedziela


Skoro nadal nie możemy zebrać się wspólnie w jedności, zbierzmy się razem przed ekranami i przed swoimi Bibliami, w każdą niedzielę!

Zachęcamy was do uczestnictwa w jednym z nabożeństw on-line, np. jednym z:

Zapraszamy!

Z przyczyn technicznych nie uruchamiamy własnego streamingu, dlatego zachęcamy do skorzystania ze służby innych zborów.

Kościół w czasach zarazy | bp Marek Kamiński


W aktualnym okresie zachęcamy was do przesłuchania słów bp Marka Kamińskiego!

Przypominamy, że Kościół żyje! – Jeżeli potrzebujecie pomocy: pastor, służba medialna i młodzieżowa, i nie tylko gotowi są pomóc, porozmawiać i wesprzeć!

Uważajcie na siebie! Zostańcie w domu i bądźcie pełni dobrej myśli, i spędźcie ten czas na budowaniu relacji z Bogiem – bo to najlepsza rzecz, w jaką możemy inwestować każdego dnia.

Komunikat KZ Świebodzin


Witamy! W związku z wprowadzeniem zagrożenia epidemicznego przez Rząd RP, w niedzielę (15.03.20) odwołujemy nabożeństwa (o 10:00 oraz 16:00).

Pamiętajcie, że kościół to nie budynek i nabożeństwo, ale ludzie! Jesteśmy nadal by Was wspierać i modlić się wspólnie!

Zachęcamy was natomiast do oglądania jednego z nabożeństw LIVE innych zborów w Polsce, np. kościoła Filadelfia z Wodzisławia Śląskiego.

Jeżeli potrzebujecie pomocy – jesteśmy Kościołem – jesteśmy by pomagać, nie ważne w jakich okolicznościach! Kościół jest efektem zaufania w Boże obietnice, pamiętajcie, że to On jest ostoją pokoju!

#zarażamypokojem